Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z największych polskich uzdrowisk. Swoją sławę zawdzięcza nie tylko wspaniałemu położeniu nad brzegiem Morza Bałtyckiego, ale też odkryciu źródeł solanek, które odparowywano na teżniach uzyskując sól spożywczą. Miasto leży w dolinie rzeki Parsęty nad Morzem Bałtyckim. Zdrowotny mikroklimat, złoża borowiny, źródła solankowe, letnie imprezy ściągają tysiące turystów z kraju i zza granicy.

Wypoczynek w Kołobrzegu można zaplanować na dowolną porę roku, ponieważ każda pora ma swój urok, gdy znajdziemy się w tym pięknym, nadbałtyckim mieście.

Latem w Kołobrzegu odbywają się liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe. Do najbardziej popularnych należą między innymi: Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Jarmark Solny, występy znanych artystów w Amfiteatrze, częstym gościem jest Festiwal Kultury Indii- organizowany przez osoby z różnych krajów. Od kilku lat tradycją stała się impreza na rozpoczęcie lata, której patronem jest jedna z ogólnokrajowych stacji telewizyjnych. Kołobrzeg posiada dużą ilość zabytków i ciekawych miejsc.

Jednak nie tylko latem w Kołobrzegu można spędzać aktywnie czas. Poza sezonem jest tutaj równie atrakcyjnie. Pobliskie lasy są pełne grzybów a miłośnicy wędkarstwa, rybackim kutrem mogą wypłynąć w morze. Bardzo ciekawą formą wypoczynku są rowerowe wycieczki specjalnymi szlakami.

Do zwiedzenia:

– Gotycka 5-nawowa kolegiata z XIV wieku z chrzcielnicą z brązu;
– Latarnia morska z 1770 roku, odbudowana po wojnie;
– Fragmenty murów obronnych z ruinami baszt późnogotyckich: prochowej i więziennej z XV wieku;
– Ratusz neogotycki postawiony w miejscu XIV-wiecznej budowli;
– Park nadmorski z molem spacerowym i ruinami dawnej twierdzy;
– Pomnik Zaślubin Polski z Morzem w miejscu, gdzie odbyły się zaślubiny;
– Obrotowa kawiarnia z widokiem na morze i okolice;
– Pałac Brunszwickich;
– Basztę Lontowa zwana Prochową;
– Muzeum Oręża Polskiego;
– Pomniki przyrody.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien